Bez kategorii

Czym jest składnik SLS w kosmetykach?

W wielu kosmetykach znajduje się składnik SLS. Ma on wpływ na występowanie pienienia się kosmetyków. Taka substancja stosowana jest między innymi w takich typach produktów jak żele pod prysznic, mydła, szampony czy pasty do zębów.

Jak działa SLS?

Obecnie w coraz większym stopniu można znaleźć na etykietach kosmetyków informacje, że nie zawierają one danego produktu. Wynika to z faktu, że SLS jest substancją syntetyczną, więc nie będzie się ona znajdowała w produktach opartych wyłącznie na naturalnych składnikach. Osoby, które chcą stosować jedynie naturalne kosmetyki będą unikały niektórych produktów.

Zastosowanie elementów pieniących jest bardzo szerokie. Produkt to nie tylko sls kosmetyki, ale również płyny do prania, odplamiacze, środki czyszczenia dywanów. Oczywiście w preparatach choćby piorących ilość pieniących składników jest znacznie większa. Wynika to między innymi z tego, że muszą one znacznie bardziej się pienić. Działanie SLS opiera się na:

  • rozpuszczaniu tłuszczu,
  • usuwaniu zanieczyszczeń,
  • łatwym spłukiwaniu się ze skóry.

Czy SLS negatywnie działa na organizm?

Oczywiście w przypadku stosowania na skórę bardzo dużych ilości tego składnika może dochodzić do podrażnień, uczuleń. Jednak trzeba brać pod uwagę, że jest tak z każdą substancją. Natomiast w preparatach kosmetycznych SLS jest stosowane w bardzo małych dawkach. W ten sposób praktycznie nie istnieją możliwości, że nałoży się na skórę takie ilości preparatów, które doprowadzą do uczuleń. Zazwyczaj jednak osoby, które mają problemy ze skórą bardzo zwracają uwagę na skład kupowanych przez siebie produktów.

Leave a Reply