Bez kategorii

Ziołowe kosmetyki – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Jeżeli mamy ochotę na rozpoczęcie przygody ze stosowaniem kosmetyków ziołowych, ale nie wiemy, w jaki sposób się do tego zabrać, to chętnie podpowiemy, od czego należy zacząć i jak dokonać wyboru tego typu specyfików pielęgnacyjnych. Każdy przecież kiedyś zaczynał, ale najistotniejsze będzie podjęcie decyzji. Z każdym następnym zakupem będzie coraz łatwiej, ponieważ droga do idealnego wybrania kosmetyku ziołowego bywa nierzadko żmudna. Najważniejsza jest cierpliwość, samoświadomość oraz obserwacja w drodze do celu.

Kosmetyki ziołowe – dlaczego są najlepszym wyborem?

Kosmetyki ziołowe są bardzo dobrym wyborem do pielęgnacji na co dzień. Powstają na bazie składników naturalnych, które pochodzą z upraw ekologicznych. Dzięki czemu są zupełnie bezpieczne dla naszej skóry. Używane do pielęgnacji twarzy Malus – serum na młodość oraz Punica -serum pod oczy i ciała, takie jak Gaudium – ujędrniający eliksir do ciała nie wywołują najmniejszych podrażnień, gdyż są bardzo delikatne. Przy czym warto także zwracać uwagę na skuteczność tego typu kosmetyków. Do ich wytwarzania stosowane są bowiem cenne esencje i ekstrakty ziołowe, które zapewnią znakomite działanie. Sporą zaletą kosmetyków ziołowych jest również proces ich produkcji. Każdy kosmetyk posiada odpowiednie Raporty bezpieczeństwa, surowce używane do produkcji są zatwierdzane przez Ecocert – organiczną organizację certyfikującą produkty naturalne.

Na co zwracać uwagę dokonując wyboru kosmetyków ziołowych?

Kosmetyki ziołowe zupełnie tak samo, jak te, które znane są nam z półek drogeryjnych, mogą się różnić między sobą składem oraz właściwościami. I chociaż odwiedzając odpowiedni sklep z produktami ziołowymi, taki jak Ziołowa Wyspa, nie musimy obawiać się o jakość produktów i ich skład, to i tak winniśmy zwrócić uwagę na to, po co dokładnie sięgamy. Podstawę skutecznej pielęgnacji, stanowi bowiem odpowiedni wybór składników, które zawierają ziołowe kosmetyki. Powinny one zostać dobrane do indywidualnych potrzeb skóry. Na co zatem zwrócić uwagę podczas ich wyboru? W przypadku kosmetyków do twarzy powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na rodzaj swojej cery. Jeśli mamy tłustą cerę, wybierzmy Hydrolat z kory czeremchy, w przypadku cery suchej sprawdzi się Hydrolat z róży, zaś skóra naczynkowa pokocha Hydrolat z kocanek. Poza tym warto też zwracać uwagę na postać i formułę produktu i dokonać wyboru takiej, która zapewni najwygodniejszy sposób stosowania.

Rezultaty, jakie chcemy uzyskać

Następna kwestia, na którą powinniśmy zwracać uwagę zanim dokonamy wyboru kosmetyku ziołowego, to nasze oczekiwania wobec niego. Jakie powinien on spełniać funkcje. Czego od niego oczekujemy. Jeśli na przykład poszukujemy kremu do twarzy na okres zimowy, zastanówmy się, czy ma on być regenerujący, odżywczy czy nawilżający, jak Carota-krem. A może szukamy czegoś normalizującego i matującego pracę naszych gruczołów łojowych – w takim wypadku możemy sięgnąć po Perillę – serum olejowe o lekkiej konsystencji. Wiedza odnośnie tego, czego obecnie potrzebuje nasza skóra, jak i odpowiedzi na powyższe pytania, na pewno ułatwi nam dokonanie właściwego wyboru.

Leave a Reply